Puszcza Augustowska ?Zielony Stadion Narodowy?

Jako imprezę towarzyszącą Pucharowi Burmistrza Augustowa w Biegu na Orientację, Stowarzyszenie ?Integracja? zorganizowało również konferencję dotycząca organizacji imprez i zawodów całorocznych na orientację sportową w ramach Pucharu Puszczy Augustowskiej.

W spotkaniu uczestniczył Włodzimierz Protasiewicz – autor koncepcji  “Zielony Punkt Kontrolny?, Naczelnik Wydziału Kontroli i Audytu Wewnętrznego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i Prezes Fundacji Sport i Przyroda ? OKO BnOL.

Przedstawił genezę swojej koncepcji. W związku z ideą otwarcia Lasów Państwowych dla społeczeństwa, jedną z formą wykorzystania zasobów leśnych jest ich wykorzystanie w celach sportowo -, edukacyjno -, turystyczno -, rekreacyjnych.

Tak zrodziła się idea ?zielonego Orlika?.

W trakcie roboczych spotkań Stowarzyszenia z przedstawicielami Nadleśnictwa Augustów, z inicjatywy Z-cy Nadleśniczego Dr. Inż. Adama Sieńko, zrodziła się idea organizacji cyklicznych imprez różnych form (biegi, rowery, biegi narciarskie, orientacja precyzyjna i wiele, wiele innych) na terenie wszystkich Nadleśnictw obejmujących swoim działaniem teren Puszczy Augustowskiej w oparciu o ?Zielony Punkt Kontrolny?.

Koszt urządzenia takiego ?zielonego? boiska (sporządzenie map zgodnych z międzynarodowymi normami, ustawienie słupków z kasownikami itd.) waha się od 10 do 30 tys. zł.

Współpraca wszystkich Nadleśnictw, lokalnych samorządów, Stowarzyszenia oraz powołanego UKS-u ?Integracja ? Kormoran? w Augustowie otwiera możliwości wykorzystania Puszczy Augustowskiej, jako olbrzymiego ?Zielonego Stadionu?.

W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Oddziału w Białymstoku Pan Jerzy Małyszko, przedstawiciele Nadleśnictwa Augustów, Pomorze, Rajgród, 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej, Starostwa Powiatowego w Suwałkach i Urzędu Miasta Augustów oraz APK.

W imieniu swoim i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, uczestników spotkania pozdrowił Pan Waldemar Paweł Sieradzki ? Kierownik projektu ?Leśne Dziedzictwo Europy ? Puszcza Białowieska?, który, z powodu innych obowiązków służbowych, zmuszony był odwołać swój udział.

P.S. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do realizacji zadania, za pomoc w organizacji pierwszej imprezy orientacji sportowej, ?Puchar Burmistrza Augustowa w Biegu na Orientację?, a w szczególności Nadleśnictwu Augustów z Panem Nadleśniczym Tadeuszem Wasilewskim, LGR ?Pojezierza Suwalsko ? Augustowskiego?, Burmistrza Miasta Augustowa, CSiR, APK, Hotelik ?Karmel?.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

?Integracja? w Augustowie

100_2860 100_2859 100_2858